Pożyczki na raty – sprawdź czy są dla Ciebie!

Stwierdzenie, że pieniądze zawsze się przydają to wprawdzie truizm, jednak ich brak jest niezwykle dotkliwy. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy z danego wydatku nie możemy zrezygnować. Może chodzić tu o naprawę samochodu, zakup nowej lodówki czy pralki, kupno podręczników dla dzieci czy prezentów świątecznych. Rachunki do zapłacenia czy kupno np. biletu miesięcznego to również pozycja obowiązkowa w naszym budżecie. Skąd wziąć pieniądze w sytuacji, gdy rozpaczliwie nam ich brakuje, rodzina pomóc nie może, a bank odesłał nas z kwitkiem?

Jeśli pieniędzy potrzebujemy „na już”, to możemy zwrócić się w tym celu do firmy oferującej pożyczki na raty. Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko to, że gotówka o którą wnioskujemy dość szybko znajdzie się na naszym koncie, lecz również uzyskanie jej bez zbędnych formalności. Nie musisz jednak znaleźć się w podbramkowej sytuacji finansowej żeby rozważyć wzięcie pożyczki na raty. Za pożyczone pieniądze możesz wyjechać na wycieczkę, zapisać się na kurs tańca, zajęcia jogi, kupić sobie wymarzoną sukienkę albo nowy gadżet do domu. Naszych konsultantów nie interesuje to na co chcesz pożyczyć pieniądze. Służymy Ci radą, pomocą i wsparciem, ale nie będziemy naruszać Twojej prywatności, ani kontaktować się z Twoimi bliskimi, by zapytać ich o Twoją wypłacalność czy wysokość miesięcznego dochodu.

Pożyczki na raty – Twój sposób na finansową stabilizację

Płynność finansowa i posiadanie środków na pokrycie bieżących wydatków to podstawa spokojnego i bezpiecznego życia, podstawa, której niestety wiele osób nie posiada. Jest to spowodowane zarówno tym, że Polacy jako ogół raczej nie oszczędzają pieniędzy i nie odkładają ich, z drugiej zaś strony oszczędzać także trzeba mieć z czego. Trudno wymagać od osoby, która żyje od pierwszego do pierwszego i której wypłaty czy emerytury ledwo wystarcza na opłacenie mieszkania i rachunków tego, by tworzyła poduszkę finansową. Polski emeryt postawiony nieraz przed koniecznością wyboru pomiędzy zapłaceniem rachunków, a kupnem leków siłą rzeczy będzie zmagał się z kłopotami finansowymi. Do takich osób również kierujemy swoją ofertę. Dzięki temu z naszych pożyczek na raty może skorzystać praktycznie każdy pod warunkiem, że ma:

  • ukończone 24 lata;
  • stały adres zamieszkania na terenie Polski;
  • aktualny numer telefon;
  • dowód osobisty (numer pesel);
  • konto w dowolnym banku.

Pożyczki na raty – dlaczego ludzie je biorą?

Pożyczki na raty - pieniądze dostaniesz praktycznie od rękiChociaż przypadek każdej osoby ubiegającej się o pożyczkę na raty warto byłoby rozpatrzyć indywidualnie, to możemy również spróbować chociaż wstępnie odpowiedzieć na pytanie o to, dlaczego ludzie w ogóle korzystają z pożyczek na raty. Przyczyn jest kilka. Po pierwsze rosnąca popularność pożyczki na raty wiąże się z jej dostępnością – otrzymać może ją prawie każdy od osoby „świeżo” po studiach, po emeryta czy rencistę. Po drugie pożyczki na raty z pewnością przypadną do gustu osobom, które jeszcze nie mają historii kredytowej. Po trzecie, sprawdzą się one w sytuacji, gdy nie mamy czasu ani możliwości biegać od banku do banku czy też czekać nieskończenie długo na decyzję o przyznaniu potrzebnej kwoty.

Pożyczki na raty to finansowe koło ratunkowe, jednak zbytnim uproszczeniem byłoby traktowanie ich w kategoriach wsparcia jedynie dla osób najbiedniejszych. Takie postrzeganie pożyczki na raty jest mocno stereotypowe, gdyż obecnie bierze jest coraz więcej osób. I chociaż znalezienie się w podbramkowej sytuacji finansowej jest sytuacją nie do pozazdroszczenia, to fakt, że potrzebujemy finansowego wsparcia nie jest również powodem do wstydu.

Nie jest zaskoczeniem i to, że jak każdy produkt, tak i pożyczki na raty mają zarówno swoje zalety jak i…wady (na szczęście tych drugich jest o wiele mniej). Do tych pierwszych zalicza się wspomniana już dostępność, szybkość jej otrzymania, ograniczenie formalności do minimum oraz wygoda związana zarówno z samym procesem wnioskowania o pożyczkę na raty, jak i z brakiem konieczności biegania od jednego okienka bankowego do drugiego. Wadą pożyczek na raty są wysokie koszty wezwań do zapłaty, dlatego zaciągnięte zobowiązanie należy spłacać w terminie.

Raty – wygodny sposób spłaty

Zazwyczaj biorąc pożyczkę na raty sami wybieramy to, kiedy chcemy ją spłacić. Mamy tutaj do wyboru dwie możliwości: możemy rozłożyć płatność na wygodne, bezpieczne, miesięczne raty lub spłacić całość w określonym terminie. Większość pożyczkobiorców wybiera system ratalny, gdyż o wiele łatwiej jest wpłacać co miesiąc na konto pożyczkodawcy ustaloną wcześniej kwotę niż oddać od razu pożyczone pieniądze.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zawsze możemy spłacić pożyczkę przed terminem.  Skorzystanie z tej możliwości nie wiąże się z żadnymi opłatami. Przy pożyczce na raty termin opłacenia raty przypada zazwyczaj na dany dzień miesiąca. Z reguły jest to ten dzień w którym pożyczka została nam przyznana.

Pożyczki na raty - łatwe do wzięcia, wygodne w spłacieZaletą pożyczki ratalnej jest również to, że kwotę, którą będziemy musieli co miesiąc spłacać znamy jeszcze zanim zdecydujemy się skorzystać z oferty danej firmy pożyczkowej. Służy do tego kalkulator raty kredytu. Pozwala nam on sprawdzić koszt pożyczki, który uzależniony jest od tego ile i na jak długo chcemy pożyczyć. Podane parametry możemy sami dowolnie zmieniać, co pomoże nam wybrać taki wariant, który jest dla nas najbardziej korzystny.

Kalkulator raty kredytu dostarcza nam również wiedzy o tym, ile wyniesie całkowity koszt pożyczki na raty. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że od początku wiemy ile i za co zapłacimy.

Masz pytania? Wątpliwości? Zapraszamy do kontaktu!

Rekomendacje

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) .

Autor w artykułach opiera się na swojej wiedzy oraz poglądach, według stanu na dzień ich sporządzenia. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie artykułów czy rekomendacji.

Rekomendacje nie mają na celu nakłaniania do nabycia lub zbycia jakichkolwiek instrumentów finansowych oraz nie stanowią jakiejkolwiek gwarancji, że dana strategia, czy projekcja cenowa jest właściwa dla konkretnego użytkownika serwisu. Korzystając z rekomendacji oraz artykułów na portalu nie należy rezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych niż przedstawione czynników ryzyka wiążących się z danym instrumentem finansowym.

Prawa Autorskie

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Żaden z zamieszczonych materiałów ani jego część nie może być kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, rejestrujących bez uprzedniego pisemnego zezwolenia autora portalu. Zabronione jest umieszczanie tych materiałów lub ich części na jakimkolwiek innym serwerze bez zgody administratora.

Aby uzyskać pożyczkę należy mieć:

Minimum
19 lat

Pesel

Telefon

Stały dochód

Proces wnioskowania o pożyczkę

1

Wybierz kwotę

i okres pożyczki

2

Wypełnij formularz

online

3

Otrzymaj pieniądze na konto