Pożyczki ratalne – krótki przewodnik

Chyba każdemu z nas zdarzyło się zmagać z mniej lub bardziej przejściowymi kłopotami finansowymi. W takiej sytuacji można pożyczyć pieniądze od rodziny, przyjaciół, znajomych, banku lub od (co jest rozwiązaniem najprostszym, a jednocześnie gwarantującym nam największą anonimowość) instytucji pozabankowej 

Nawet jeśli mamy z najbliższymi dobre relacje, to pożyczenie od nich pieniędzy może mieć negatywny wpływ na nasze późniejsze stosunki. Pożyczać pieniędzy raczej nikt nie lubi i dotyczy to zarówno osoby, która o pożyczkę się ubiega, jak i tego, kto miałby zostać naszym potencjalnym pożyczkodawcą.

Pożyczki ratalne – na co zwrócić uwagę?

Biorąc pożyczki ratalne przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie czy rzeczywiście tej pożyczki potrzebujemy i czy będziemy mieli ją z czego spłacić. Zaciąganie pożyczki pod wpływem impulsu to średnio fortunny pomysł, taką decyzję zawsze należy przemyśleć uwzględniając wysokość swoich dochodów, wydatki oraz to ile (po wzięciu pożyczki) moglibyśmy miesięcznie spłacać. To czy chcemy wziąć pożyczkę na raty można również skonsultować z bliskimi o ile jesteśmy członkami jednego gospodarstwa domowego i pozostajemy w dobrych stosunkach.

Pożyczki ratalne - aby je otrzymać nie trzeba nawet wychodzić z domuJeśli jesteśmy już przekonani, że taki zastrzyk gotówki istotnie jest nam niezbędny, to wówczas pozostaje nam rozważyć „jedynie” to, ile i na jak długo chcemy pożyczyć. Ustalając z doradcą zarówno kwotę pożyczki, jak i okres jej spłaty warto zastanowić się nad tym czy będzie nas stać na spłatę pożyczki w terminie i w wybranej wysokości. Jeśli obawiamy się, że koszty te mogą nas przerosnąć wówczas lepiej rozłożyć spłatę na więcej rat i mieć pewność, że nie będą one zbytnim obciążeniem dla naszego budżetu i że nie zostaniemy zmuszeni do wzięcia kolejnej pożyczki na spłatę tej, którą już mamy. Spłacanie jednego zobowiązania drugim to bowiem ryzykowna praktyka, która może sprawić, że wpadniemy w spiralę długów, które prędzej czy później również trzeba będzie spłacić.

Decydując się produkt finansowy znany jako pożyczki ratalne warto poznać realny koszt pożyczki. Dobrze jest także dowiedzieć się z jakimi ewentualnymi opłatami będzie wiązało się przedłużenie terminu spłaty. Istotne są także konsekwencje braku płatności i koszty związane z przychodzeniem monitów (oraz to w jakiej formie będą one przysyłane). Ostatni punkt na naszej liście to dokładne zapoznanie się z nadesłanymi dokumentami.

Pożyczki na raty, a BIK

Jeśli bank odmówił nam kredytu czy pożyczki to przyczyną wcale nie musi być BIK. Nie zmienia to jednak tego, że nasza historia kredytowa ma dla banku ogromne znaczenie. Dla banku istotne są nasze dochody- ich wysokość, regularność i źródło oraz to czy mamy konto w tym banku w którym ubiegamy się o pożyczkę. Większe szanse na otrzymanie od banku pożyczki czy kredytu mają osoby, które miały już jakieś zobowiązania finansowe (i które je spłaciły lub spłacają terminowo) od tych, które chciałyby pożyczyć pieniądze po raz pierwszy.

Jeśli nie chcesz zbierać tysiąca zaświadczeń o swoich dochodach, tłumaczyć się z tego na co potrzebujesz pieniędzy i biegać od banku do banku, który ostatecznie najprawdopodobniej i tak odeśle Cię z kwitkiem możesz rozważyć wzięcie pożyczki na raty od firmy pożyczkowej. Ta udzieli Ci jej o wiele szybciej niż bank.

Pożyczki ratalne – elastyczny produkt finansowy

Pożyczki ratalne charakteryzują się dużą elastycznością. Sami wybieramy okres spłaty i kwotę, której potrzebujemy.  Formalności, które musimy w związku z tym wypełnić są minimalne. Pożyczki ratalne można otrzymać bez wychodzenia z domu. Dzięki temu mogą dostać je również osoby starsze czy niepełnosprawne dla których opuszczenie mieszkania niekiedy oznacza nie lada wyzwanie. Zaletą pożyczek ratalnych jest również to, że możemy pożyczyć nawet drobną kwotę.

Pożyczki ratalne – czy są bezpieczne?

Pożyczki na raty - omiń bank i ciesz się pieniędźmi już dziśDziś na raty możesz wziąć komputer, meble, wycieczkę i…pożyczkę. I co więcej nie musisz robić tego w banku. Zakupy ratalne cieszą się coraz większą popularnością. Stopniowo przekonują się do nich nawet Ci, którzy początkowo podchodzili do nich z pewną dozą nieufności.

Podobnie jest z pożyczkami ratalnymi. Wcześniej kojarzone z czymś na co decydują się jedynie desperaci, dziś stały się pełnoprawną formą finansowego wsparcia.

Pożyczki ratalne to na rynku usług finansowych ciągle nie do końca zagospodarowana nisza, którą starają się wypełnić coraz to nowe firmy specjalizujące się właśnie w udzielaniu pożyczek ratalnych. Warto dodać, że jest to rynek, który zmienia się niezwykle dynamicznie i którego działalność reguluje głównie Ustawa antylichwiarska. Zmieniające się przepisy, coraz bardziej wymagający klienci i duża konkurencja sprawiają, że na rynku zostaną jedynie najlepsi.

Jeśli chcesz zobaczyć jak szybko od wypełnienia wniosku pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie – zgłoś się do nas! Pożyczymy Ci tyle, ile potrzebujesz i na jak długo chcesz! Jeśli masz jakieś pytania dotyczące pożyczek ratalnych również zapraszamy do kontaktu. Nasz konsultant chętnie na nie odpowie i doradzi jaki okres spłaty wybrać. Podpowie także, co zrobić, by pożyczka okazała się jak najmniejszym obciążeniem dla budżetu.

Od lat troszczymy się o finanse naszych klientów. Dołącz do nich i Ty!

 

Rekomendacje

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) .

Autor w artykułach opiera się na swojej wiedzy oraz poglądach, według stanu na dzień ich sporządzenia. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie artykułów czy rekomendacji.

Rekomendacje nie mają na celu nakłaniania do nabycia lub zbycia jakichkolwiek instrumentów finansowych oraz nie stanowią jakiejkolwiek gwarancji, że dana strategia, czy projekcja cenowa jest właściwa dla konkretnego użytkownika serwisu. Korzystając z rekomendacji oraz artykułów na portalu nie należy rezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych niż przedstawione czynników ryzyka wiążących się z danym instrumentem finansowym.

Prawa Autorskie

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Żaden z zamieszczonych materiałów ani jego część nie może być kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, rejestrujących bez uprzedniego pisemnego zezwolenia autora portalu. Zabronione jest umieszczanie tych materiałów lub ich części na jakimkolwiek innym serwerze bez zgody administratora.

Aby uzyskać pożyczkę należy mieć:

Minimum
19 lat

Pesel

Telefon

Stały dochód

Proces wnioskowania o pożyczkę

1

Wybierz kwotę

i okres pożyczki

2

Wypełnij formularz

online

3

Otrzymaj pieniądze na konto