Pożyczki gotówkowe przez Internet

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zdobycie dodatkowego wsparcia finansowego umożliwiają nam nie tylko banki, ale również pozabankowe instytucje. W PozyczkaGO.pl każdy może ubiegać o kwoty od 1 000 do 5 000 złotych. Pożyczki gotówkowe przez Internet to idealna alternatywa dla osób, które szybko i bez zbędnych formalności chcą uzyskać chwilowe wsparcie finansowe. Firmy pożyczkowe wyspecjalizowane są w specjalne oprogramowania, które umożliwiają dopełnienie wszystkich formalności online. Wizyta w placówce potencjalnego pożyczkodawcy jest już przeszłością

Pożyczki gotówkowe przez Internet

Pożyczka gotówkowa przez Internet a kredyt w banku – co wybrać?

Zepsute auto, awaria lodówki, wysokie koszty leczenia, weekendowy wypad za miasto to tylko niektóre z wielu powodów, które mogą być sporym obciążeniem dla domowego budżetu i gromadzonych przez długi czas oszczędności. Podczas tego rodzaju sytuacji przychodzą nam do głowy zazwyczaj dwa rozwiązania. Skutecznym sposobem na uzyskanie dodatkowego wsparcia finansowego jest kredyt lub szybka pożyczka. Na co się zdecydować? Co będzie korzystniejsze?

Te dwa pojęcia różnią się od siebie wieloma aspektami. Postaram się je przybliżyć – komentuje ekspert PozyczkaGO.pl.

Kredyt zalicza się do pewnej formy pożyczki, ale udzielanej tylko przez instytucje bankowe. Cała procedura jest ściśle uzależniona od spełnienia warunków prawnych, które wymienione są w Ustawie o Prawie Bankowym. I tak, w art. 69 niniejszej ustawy jest mowa, iż pieniądze uzyskane z kredytu udzielane są kredytobiorcy na ściśle określony z góry cel. Co więcej, sposób jego spłaty, jak i raty wraz odsetkami wymienione są w umowie kredytu zawartej pomiędzy kredytobiorcą a kredytodawcą.

Pożyczka zaś jest swoistego rodzaju prawną instytucją, która swoje miejsce i regulacje prawne znajduje w przepisach Kodeksu Cywilnego. Co więcej, pożyczkodawcą może być osoba fizyczna.

Zasadnicza różnica pomiędzy kredytem, a pożyczką jest taka, że podczas procesu ubiegania się o wsparcie finansowe w pozabankowej instytucji nikt nas nie będzie pytał o cel, na który zamierzamy przeznaczyć zdobyte pieniądze.

Co więcej, kredyt jest tzw. płatną usługą, a wysokość i ilość poszczególnych opłat jest ściśle określona w wymienionej wcześniej ustawie. W przeciwieństwie do umowy zawartej z bankiem, umowa pożyczki może, ale nie musi być usługą nieodpłatną. Najistotniejszą różnicą pomiędzy kredytem, a pożyczką jest to, że przyznanie kredytu związane jest z koniecznością przejście długotrwałej procedury weryfikacyjnej związanej z analizą danych oraz zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Co więcej, tego rodzaju zobowiązania udzielane są na znacznie dłuższy okres i na zdecydowanie większe kwoty. Pożyczki on line zaś, przyznawane są w mniejszych kwotach, a wszelkiego rodzaju formalności zredukowane są do minimum.

Jak długo muszę spłacać zaciągnięte zobowiązanie?

Podejmując decyzję o konieczności zaciągnięcia pożyczki gotówkowej przez Internet musisz określić nie tylko kwotę, która będzie ci potrzebna, ale i terminy spłaty poszczególnych rat. Bardzo często jest tak, że to w rękach pożyczkodawcy spoczywa obowiązek stworzenia właściwego kalendarza spłat poszczególnych rat. Tego rodzaju ratalne pożyczki mogą być rozłożone nawet na 36 miesięcy. Znacznie większa ilość rat, jak i spłacanie zaciągniętej pożyczki przez dłuższy okres czasu to bardzo rozsądna i właściwa decyzja. Co więcej, domowy budżet na tym nie ucierpi.

Jakie są formalności?

Z przytoczonych reguł można wywnioskować, iż umowa pożyczki wymaga od nas dopełnienia znacznie mniejszej ilości skomplikowanych formalności niż w przypadku kredytu bankowego. Pozabankowe instytucje są gwarancją szybkiego sfinalizowania całego procesu. Na samym początku należy wypełnić i wysłać znajdujący się na stornie internetowej wniosek. Można to zrobić o dowolnej porze dnia. Każdy wniosek jest skrupulatnie sprawdzany przez wyznaczonego do tego rodzaju działań eksperta. Co więcej, weryfikacja danych osobowych polega na dokładnym sprawdzeniu podanych w formularzu danych osobowych. Na samym końcu musi zostać ustalona forma umowy, która jest zawsze konsultowana drogą mailową lub telefonicznie podczas rozmowy z pracownikiem danej placówki. Nie należy obawiać się różnego rodzaju haczyków czy pułapek. Sporządzona umowa o przyznanie pożyczki gotówkowej przez Internet zostanie wysłana do Klienta jak najszybciej. Po raz kolejny trzeba ją dokładnie przeczytać, a następnie podpisać i odesłać do pożyczkodawcy. Dzięki możliwościom kilkukrotnej weryfikacji umowy będziesz pewny, że podjąłeś właściwą decyzję.

Pożyczka gotówkowa przez Internet oferowana przez PożyczkaGO.pl

jest bardzo bezpieczną i łatwą formą sprawnego zdobycia dodatkowego wsparcia finansowego. Dogodne warunki oraz rozłożenie rat na dłuższy okres  daje potencjalnym pożyczkobiorcom poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Ponadto, zawarcie umowy pożyczki gotówkowej przez Internet jest gwarancją zaoszczędzenia czasu i uniknięcia różnego rodzaju skomplikowanych formalności.

 

Rekomendacje

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) .

Autor w artykułach opiera się na swojej wiedzy oraz poglądach, według stanu na dzień ich sporządzenia. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie artykułów czy rekomendacji.

Rekomendacje nie mają na celu nakłaniania do nabycia lub zbycia jakichkolwiek instrumentów finansowych oraz nie stanowią jakiejkolwiek gwarancji, że dana strategia, czy projekcja cenowa jest właściwa dla konkretnego użytkownika serwisu. Korzystając z rekomendacji oraz artykułów na portalu nie należy rezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych niż przedstawione czynników ryzyka wiążących się z danym instrumentem finansowym.

Prawa Autorskie

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Żaden z zamieszczonych materiałów ani jego część nie może być kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, rejestrujących bez uprzedniego pisemnego zezwolenia autora portalu. Zabronione jest umieszczanie tych materiałów lub ich części na jakimkolwiek innym serwerze bez zgody administratora.

Aby uzyskać pożyczkę należy mieć:

Minimum
19 lat

Pesel

Telefon

Stały dochód

Proces wnioskowania o pożyczkę

1

Wybierz kwotę

i okres pożyczki

2

Wypełnij formularz

online

3

Otrzymaj pieniądze na konto